SUMMARY REPORT        CASS COUNTY, MN                  *UNOFFICIAL RESULTS*
RUN DATE:11/10/20     2020 GENERAL ELECTION
RUN TIME:04:09 PM     NOVEMBER 3, 2020

                                                       VOTES PERCENT

           PRECINCTS COUNTED (OF 73) .  .  .  .  .        73  100.00
           REGISTERED VOTERS - TOTAL .  .  .  .  .    20,559
           BALLOTS CAST - TOTAL.  .  .  .  .  .  .    18,366
           BALLOTS CAST - BLANK.  .  .  .  .  .  .         0
           VOTER TURNOUT - TOTAL  .  .  .  .  .  .             89.33
           VOTER TURNOUT - BLANK  .  .  .  .  .  .

          President and Vice-President
          President and Vice-President
          (VOTE FOR)  1
           Donald J. Trump and Michael R. Pen (REP)   11,621   63.54
           Joseph R. Biden and Kamala Harris (DFL)     6,342   34.67
           Roque "Rocky" De La Fuente and Dar (INA)       34     .19
           Howie Hawkins and Angela Walker (GRN) .        60     .33
           Kanye West and Michelle Tidball (IND) .        46     .25
           Brock Pierce and Karla Ballard (IND)  .        27     .15
           Gloria La Riva and Leonard Peltier (SCL)       12     .07
           Alyson Kennedy and Malcolm Jarrett (SWP)        3     .02
           Jo Jorgensen and Jeremy "Spike" Co (LIB)      111     .61
           WRITE-IN.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .        34     .19
              Over Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .        22
             Under Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .        54

          U.S. Senator U.S. Senator
          (VOTE FOR)  1
           Kevin O'Connor (LMN).  .  .  .  .  .  .       966    5.34
           Oliver Steinberg (GLC) .  .  .  .  .  .       333    1.84
           Jason Lewis (REP).  .  .  .  .  .  .  .    10,877   60.08
           Tina Smith (DFL) .  .  .  .  .  .  .  .     5,913   32.66
           WRITE-IN.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .        16     .09
              Over Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .         7
             Under Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .       254

          U.S. Representative District 8
          (VOTE FOR)  1
           Judith Schwartzbacker (GLC)  .  .  .  .     1,090    6.05
           Pete Stauber (REP)  .  .  .  .  .  .  .    11,202   62.21
           Quinn Nystrom (DFL) .  .  .  .  .  .  .     5,701   31.66
           WRITE-IN.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .        15     .08
              Over Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .         2
             Under Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .       356

          State Senator District 5
          (VOTE FOR)  1
           Robyn Smith (LMN).  .  .  .  .  .  .  .       658    5.92
           Dennis Barsness (GLC)  .  .  .  .  .  .       255    2.30
           Justin Eichorn (REP).  .  .  .  .  .  .     6,320   56.90
           Rita Albrecht (DFL) .  .  .  .  .  .  .     3,863   34.78
           WRITE-IN.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .        12     .11
              Over Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .         1
             Under Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .       252

          State Senator District 9
          (VOTE FOR)  1
           Paul Gazelka (REP)  .  .  .  .  .  .  .     5,118   74.73
           A. John Peters (DFL).  .  .  .  .  .  .     1,724   25.17
           WRITE-IN.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .         7     .10
              Over Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .         0
             Under Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .       156

          State Representative District 5A
          (VOTE FOR)  1
           Matt Bliss (REP) .  .  .  .  .  .  .  .     3,113   54.28
           John Persell (DFL)  .  .  .  .  .  .  .     2,611   45.53
           WRITE-IN.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .        11     .19
              Over Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .         1
             Under Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .       110

          State Representative District 5B
          (VOTE FOR)  1
           Spencer Igo (REP).  .  .  .  .  .  .  .     3,472   65.14
           Joe Abeyta (DFL) .  .  .  .  .  .  .  .     1,855   34.80
           WRITE-IN.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .         3     .06
              Over Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .         4
             Under Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .       181

          State Representative District 9A
          (VOTE FOR)  1
           John M Poston (REP) .  .  .  .  .  .  .     5,115   75.14
           Alex Herring (DFL)  .  .  .  .  .  .  .     1,684   24.74
           WRITE-IN.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .         8     .12
              Over Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .         1
             Under Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .       197

          County Commissioner District 2
          (VOTE FOR)  1
           Edward "Ed" Nelson  .  .  .  .  .  .  .     1,084   35.27
           Bob Kangas .  .  .  .  .  .  .  .  .  .     1,977   64.33
           WRITE-IN.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .        12     .39
              Over Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .         0
             Under Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .       612

          County Commissioner District 3
          (VOTE FOR)  1
           Jeff Peterson .  .  .  .  .  .  .  .  .     3,220   98.96
           WRITE-IN.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .        34    1.04
              Over Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .         0
             Under Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .     1,004

          County Commissioner District 5
          (VOTE FOR)  1
           Rick Haaland  .  .  .  .  .  .  .  .  .     1,411   62.19
           Dick Downham  .  .  .  .  .  .  .  .  .       847   37.33
           WRITE-IN.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .        11     .48
              Over Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .         0
             Under Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .       381

          Soil and Water Conservation District Supervisor
          District 2
          (VOTE FOR)  1
           Ken LaPorte.  .  .  .  .  .  .  .  .  .    13,442   99.32
           WRITE-IN.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .        92     .68
              Over Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .         1
             Under Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .     4,831

          Soil and Water Conservation District Supervisor
          District 3
          (VOTE FOR)  1
           James E. Ballenthin .  .  .  .  .  .  .    12,999   99.21
           WRITE-IN.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .       103     .79
              Over Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .         2
             Under Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .     5,262

          Soil and Water Conservation District Supervisor
          District 4
          (VOTE FOR)  1
           Mardi Harder  .  .  .  .  .  .  .  .  .     6,149   44.69
           David L. Peterson.  .  .  .  .  .  .  .     7,546   54.85
           WRITE-IN.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .        63     .46
              Over Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .         5
             Under Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .     4,603

          Mayor City of Pillager
          (VOTE FOR)  1
           Bret Mattheisen  .  .  .  .  .  .  .  .       193   97.97
           WRITE-IN.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .         4    2.03
              Over Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .         0
             Under Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .        42

          Mayor City of Longville
          (VOTE FOR)  1
           David Willard "Willie" .  .  .  .  .  .        20   19.42
           Floyd (Jocko) Kline .  .  .  .  .  .  .        81   78.64
           WRITE-IN.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .         2    1.94
              Over Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .         0
             Under Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .         6

          Mayor City of Pine River
          (VOTE FOR)  1
           Jeanean A. Bye.  .  .  .  .  .  .  .  .       133   37.78
           Tamara Hansen .  .  .  .  .  .  .  .  .       218   61.93
           WRITE-IN.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .         1     .28
              Over Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .         0
             Under Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .        51

          Mayor City of Chickamaw Beach
          (VOTE FOR)  1
           Murel Backman .  .  .  .  .  .  .  .  .        74   98.67
           WRITE-IN.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .         1    1.33
              Over Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .         0
             Under Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .        19

          Mayor City of Cass Lake
          (VOTE FOR)  1
           Herschel J. Ogema.  .  .  .  .  .  .  .       269   97.11
           WRITE-IN.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .         8    2.89
              Over Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .         1
             Under Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .        37

          Mayor City of Lake Shore
          (VOTE FOR)  1
           Krista Knudsen.  .  .  .  .  .  .  .  .       683   94.86
           WRITE-IN.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .        37    5.14
              Over Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .         0
             Under Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .       115

          Mayor City of Motley
          (VOTE FOR)  1
           Al Yoder.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .         3   30.00
           Robert L. Follis .  .  .  .  .  .  .  .         7   70.00
           WRITE-IN.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .         0
              Over Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .         0
             Under Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .         1

          Mayor City of East Gull Lake
          (VOTE FOR)  1
           Dave Kavanaugh.  .  .  .  .  .  .  .  .       611   98.07
           WRITE-IN.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .        12    1.93
              Over Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .         0
             Under Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .       148

          Mayor City of Walker
          (VOTE FOR)  1
           Annie McMurrin.  .  .  .  .  .  .  .  .       286   52.57
           Tanya Baker.  .  .  .  .  .  .  .  .  .       253   46.51
           WRITE-IN.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .         5     .92
              Over Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .         0
             Under Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .        52

          Mayor City of Backus
          (VOTE FOR)  1
           Kurt Sawyer.  .  .  .  .  .  .  .  .  .        92   92.93
           WRITE-IN.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .         7    7.07
              Over Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .         0
             Under Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .        16

          Mayor City of Federal Dam
          (VOTE FOR)  1
           Vince Gillman .  .  .  .  .  .  .  .  .        37   60.66
           Rory Sherman  .  .  .  .  .  .  .  .  .        24   39.34
           WRITE-IN.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .         0
              Over Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .         0
             Under Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .         0

          Mayor City of Remer
          (VOTE FOR)  1
           Mark Gravelle .  .  .  .  .  .  .  .  .       143   95.33
           WRITE-IN.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .         7    4.67
              Over Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .         0
             Under Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .        18

          Mayor City of Bena
          (VOTE FOR)  1
           Patrick M Rooney .  .  .  .  .  .  .  .        33   84.62
           WRITE-IN.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .         6   15.38
              Over Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .         0
             Under Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .        10

          Mayor City of Hackensack
          (VOTE FOR)  1
           Bill Kennedy  .  .  .  .  .  .  .  .  .       111   67.68
           Gus Kaubisch  .  .  .  .  .  .  .  .  .        53   32.32
           WRITE-IN.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .         0
              Over Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .         0
             Under Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .        12

          Council Member City of East Gull Lake
          (VOTE FOR)  2
           Carol Deugen  .  .  .  .  .  .  .  .  .       456   46.91
           Tim Bergin .  .  .  .  .  .  .  .  .  .       498   51.23
           WRITE-IN.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .        18    1.85
              Over Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .         0
             Under Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .       570

          Council Member City of Remer
          (VOTE FOR)  2
           Rob Bullock.  .  .  .  .  .  .  .  .  .       117   54.17
           Brandon Nelson.  .  .  .  .  .  .  .  .        90   41.67
           WRITE-IN.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .         9    4.17
              Over Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .         0
             Under Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .       120

          Council Member City of Backus
          (VOTE FOR)  2
           John A. Wieber.  .  .  .  .  .  .  .  .        76   48.41
           Karl B. Flier .  .  .  .  .  .  .  .  .        80   50.96
           WRITE-IN.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .         1     .64
              Over Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .         0
             Under Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .        73

          Council Member City of Lake Shore
          (VOTE FOR)  2
           Wayne Anderson.  .  .  .  .  .  .  .  .       544   53.75
           Henry Cote .  .  .  .  .  .  .  .  .  .       452   44.66
           WRITE-IN.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .        16    1.58
              Over Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .         0
             Under Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .       658

          Council Member City of Longville
          (VOTE FOR)  2
           Neil Tobiason .  .  .  .  .  .  .  .  .        83   51.23
           Nathan Tabaka .  .  .  .  .  .  .  .  .        74   45.68
           WRITE-IN.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .         5    3.09
              Over Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .         0
             Under Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .        56

          Council Member City of Pillager
          (VOTE FOR)  2
           Shawn Thayer  .  .  .  .  .  .  .  .  .       104   29.80
           Adam Sparrow  .  .  .  .  .  .  .  .  .       142   40.69
           LeRoy Smith.  .  .  .  .  .  .  .  .  .       102   29.23
           WRITE-IN.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .         1     .29
              Over Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .         0
             Under Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .       129

          Council Member City of Cass Lake
          (VOTE FOR)  2
           Mike Hanson.  .  .  .  .  .  .  .  .  .       182   50.70
           Carla Jones-Leecy.  .  .  .  .  .  .  .       173   48.19
           WRITE-IN.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .         4    1.11
              Over Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .         0
             Under Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .       271

          Council Member City of Bena
          (VOTE FOR)  2
           Bryan Finn .  .  .  .  .  .  .  .  .  .        28   48.28
           Stephanie A. Anwiler.  .  .  .  .  .  .        27   46.55
           WRITE-IN.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .         3    5.17
              Over Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .         4
             Under Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .        36

          Council Member City of Hackensack
          (VOTE FOR)  2
           Lee-Ann Marchwick.  .  .  .  .  .  .  .       124   44.77
           Andrew Johnson.  .  .  .  .  .  .  .  .        54   19.49
           Charlene Wilkes  .  .  .  .  .  .  .  .        97   35.02
           WRITE-IN.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .         2     .72
              Over Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .         0
             Under Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .        75

          Council Member City of Chickamaw Beach
          (VOTE FOR)  2
           Lindsey Lindstrom.  .  .  .  .  .  .  .        75   58.59
           LeAnn Sand .  .  .  .  .  .  .  .  .  .        52   40.63
           WRITE-IN.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .         1     .78
              Over Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .         0
             Under Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .        60

          Council Member City of Walker
          (VOTE FOR)  2
           Char Moore .  .  .  .  .  .  .  .  .  .       356   47.85
           Gary Wilkening.  .  .  .  .  .  .  .  .       383   51.48
           WRITE-IN.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .         5     .67
              Over Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .         0
             Under Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .       448

          Council Member City of Motley
          (VOTE FOR)  2
           Steve Johnson .  .  .  .  .  .  .  .  .         8   47.06
           Pat O'Regan.  .  .  .  .  .  .  .  .  .         9   52.94
           WRITE-IN.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .         0
              Over Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .         0
             Under Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .         5

          Council Member City of Pine River
          (VOTE FOR)  2
           Mark Bye.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .       148   27.66
           Troy Gergory  .  .  .  .  .  .  .  .  .       212   39.63
           Tammy Hansen  .  .  .  .  .  .  .  .  .       173   32.34
           WRITE-IN.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .         2     .37
              Over Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .         0
             Under Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .       271

          Council Member City of Federal Dam
          (VOTE FOR)  3
           Natalie Zobava.  .  .  .  .  .  .  .  .        40   25.64
           Lisa Lego  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .        49   31.41
           Sheri Starr.  .  .  .  .  .  .  .  .  .        13    8.33
           Timothy Kunnari  .  .  .  .  .  .  .  .        40   25.64
           WRITE-IN.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .        14    8.97
              Over Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .         0
             Under Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .        27

          Special Election for Council Member
          City of Chickamaw Beach
          (VOTE FOR)  1
           Suzanne L Henk.  .  .  .  .  .  .  .  .        74   98.67
           WRITE-IN.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .         1    1.33
              Over Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .         0
             Under Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .        19

          Special Election for Council Member City of Bena
          (VOTE FOR)  1
           WRITE-IN.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .         7  100.00
              Over Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .         0
             Under Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .        42

          Special Election for Council Member City of Cass Lake
          (VOTE FOR)  1
           Annie Sevenich.  .  .  .  .  .  .  .  .        81   27.93
           David A. Fineday Jr..  .  .  .  .  .  .       208   71.72
           WRITE-IN.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .         1     .34
              Over Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .         0
             Under Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .        25

          Town Supervisor Seat 1 Town of Byron
          (VOTE FOR)  1
           WRITE-IN.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .        44  100.00
              Over Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .         0
             Under Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .        42

          Town Supervisor Seat 1 Town of Torrey
          (VOTE FOR)  1
           Ashley Evans  .  .  .  .  .  .  .  .  .        84   94.38
           WRITE-IN.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .         5    5.62
              Over Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .         0
             Under Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .        19

          Town Supervisor Seat 1 Town of Wilkinson
          (VOTE FOR)  1
           Ryan Fisher.  .  .  .  .  .  .  .  .  .       187   98.42
           WRITE-IN.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .         3    1.58
              Over Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .         0
             Under Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .        54

          Town Supervisor Seat 1 Town of Leech Lake
          (VOTE FOR)  1
           Arthur Hamlin .  .  .  .  .  .  .  .  .       244   98.79
           WRITE-IN.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .         3    1.21
              Over Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .         0
             Under Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .        56

          Town Supervisor Seat 1 Town of Poplar
          (VOTE FOR)  1
           Doug Shequen  .  .  .  .  .  .  .  .  .        70   98.59
           WRITE-IN.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .         1    1.41
              Over Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .         0
             Under Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .        17

          Town Supervisor Seat 1 Town of Gould
          (VOTE FOR)  1
           Richard Wake  .  .  .  .  .  .  .  .  .        84   98.82
           WRITE-IN.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .         1    1.18
              Over Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .         0
             Under Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .        18

          Town Supervisor Seat 1 Town of Blind Lake
          (VOTE FOR)  1
           Mary Ida Krecklau.  .  .  .  .  .  .  .        46   97.87
           WRITE-IN.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .         1    2.13
              Over Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .         0
             Under Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .         6

          Town Supervisor Seat 1 Town of Thunder Lake
          (VOTE FOR)  1
           T.J. Gross .  .  .  .  .  .  .  .  .  .        77   42.78
           James E. Johnson .  .  .  .  .  .  .  .       100   55.56
           WRITE-IN.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .         3    1.67
              Over Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .         0
             Under Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .        15

          Town Supervisor Seat 1 Town of Boy Lake
          (VOTE FOR)  1
           Mary Downham  .  .  .  .  .  .  .  .  .        70   97.22
           WRITE-IN.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .         2    2.78
              Over Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .         0
             Under Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .        38

          Town Supervisor Seat 1 Town of Bungo
          (VOTE FOR)  1
           Larry Peterson.  .  .  .  .  .  .  .  .        33   36.67
           Bill Thomas.  .  .  .  .  .  .  .  .  .        57   63.33
           WRITE-IN.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .         0
              Over Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .         0
             Under Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .         5

          Town Supervisor Seat 1 Town of Maple
          (VOTE FOR)  1
           Mariann Guentzel .  .  .  .  .  .  .  .        93   42.08
           Robert McNerney  .  .  .  .  .  .  .  .       127   57.47
           WRITE-IN.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .         1     .45
              Over Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .         0
             Under Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .        45

          Town Supervisor Seat 1 Town of Smoky Hollow
          (VOTE FOR)  1
           Terry Mejdrich.  .  .  .  .  .  .  .  .        29   85.29
           WRITE-IN.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .         5   14.71
              Over Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .         0
             Under Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .         5

          Town Supervisor Seat 1 Town of Home Brook
          (VOTE FOR)  1
           Terry Stumvoll.  .  .  .  .  .  .  .  .       126   84.56
           WRITE-IN.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .        23   15.44
              Over Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .         0
             Under Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .        30

          Town Supervisor Seat 1 Town of Ponto Lake
          (VOTE FOR)  1
           Michael Prososki .  .  .  .  .  .  .  .       348   98.86
           WRITE-IN.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .         4    1.14
              Over Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .         0
             Under Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .        66

          Town Supervisor Seat 1 Town of Birch Lake
          (VOTE FOR)  1
           Erik Jacobson .  .  .  .  .  .  .  .  .       331   97.35
           WRITE-IN.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .         9    2.65
              Over Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .         0
             Under Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .       108

          Town Supervisor Seat 1 Town of Otter Tail Peninsula
          (VOTE FOR)  1
           Earl Tiggemann.  .  .  .  .  .  .  .  .        38   95.00
           WRITE-IN.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .         2    5.00
              Over Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .         0
             Under Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .         9

          Town Supervisor Seat 1 Town of Wilson
          (VOTE FOR)  1
           Marlin Torkelson .  .  .  .  .  .  .  .       284   98.95
           WRITE-IN.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .         3    1.05
              Over Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .         0
             Under Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .        78

          Town Supervisor Seat 1 Town of Loon Lake
          (VOTE FOR)  1
           Rick Wilson.  .  .  .  .  .  .  .  .  .       283   97.59
           WRITE-IN.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .         7    2.41
              Over Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .         0
             Under Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .        96

          Town Supervisor Seat 1 Town of Woodrow
          (VOTE FOR)  1
           David Tanner  .  .  .  .  .  .  .  .  .       421   97.68
           WRITE-IN.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .        10    2.32
              Over Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .         0
             Under Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .       156

          Town Supervisor Seat 1 Town of Sylvan
          (VOTE FOR)  1
           Greg Booth .  .  .  .  .  .  .  .  .  .     1,262   97.68
           WRITE-IN.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .        30    2.32
              Over Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .         0
             Under Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .       398

          Town Supervisor Seat 1 Town of Powers
          (VOTE FOR)  1
           William (Bill) Taylor  .  .  .  .  .  .       398   96.14
           WRITE-IN.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .        16    3.86
              Over Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .         0
             Under Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .       114

          Town Supervisor Seat 1 Town of Shingobee
          (VOTE FOR)  1
           Peter O. Opheim  .  .  .  .  .  .  .  .       570   63.40
           Michael Anderson .  .  .  .  .  .  .  .       325   36.15
           WRITE-IN.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .         4     .44
              Over Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .         0
             Under Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .       201

          Town Supervisor Seat 1 Town of Inguadona
          (VOTE FOR)  1
           Timothy Wolter.  .  .  .  .  .  .  .  .        68   61.82
           Terry Tobiason.  .  .  .  .  .  .  .  .        42   38.18
           WRITE-IN.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .         0
              Over Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .         0
             Under Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .        12

          Town Supervisor Seat 1 Town of Pine Lake
          (VOTE FOR)  1
           Wayne C Miller.  .  .  .  .  .  .  .  .       111  100.00
           WRITE-IN.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .         0
              Over Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .         0
             Under Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .        36

          Town Supervisor Seat 1 Town of Lima
          (VOTE FOR)  1
           Cindi K. Troyna  .  .  .  .  .  .  .  .        40  100.00
           WRITE-IN.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .         0
              Over Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .         0
             Under Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .        11

          Town Supervisor Seat 1 Town of Salem
          (VOTE FOR)  1
           Kristi Jacobs .  .  .  .  .  .  .  .  .        62  100.00
           WRITE-IN.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .         0
              Over Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .         0
             Under Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .        11

          Town Supervisor Seat 1 Town of May
          (VOTE FOR)  1
           Chad Converse .  .  .  .  .  .  .  .  .       431   98.63
           WRITE-IN.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .         6    1.37
              Over Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .         0
             Under Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .       134

          Town Supervisor Seat 1 Town of Rogers
          (VOTE FOR)  1
           Steve Scholle .  .  .  .  .  .  .  .  .        43   97.73
           WRITE-IN.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .         1    2.27
              Over Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .         0
             Under Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .        17

          Town Supervisor Seat 1 Town of Hiram
          (VOTE FOR)  1
           David Morris  .  .  .  .  .  .  .  .  .       193   99.48
           WRITE-IN.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .         1     .52
              Over Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .         0
             Under Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .        93

          Town Supervisor Seat 1 Town of Deerfield
          (VOTE FOR)  1
           Dennis Kriens .  .  .  .  .  .  .  .  .        61   96.83
           WRITE-IN.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .         2    3.17
              Over Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .         0
             Under Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .        19

          Town Supervisor Seat 1 Town of Meadow Brook
          (VOTE FOR)  1
           Ernest Haehnel.  .  .  .  .  .  .  .  .        70   72.92
           WRITE-IN.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .        26   27.08
              Over Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .         0
             Under Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .        21

          Town Supervisor Seat 1 Town of Walden
          (VOTE FOR)  1
           Joel Erickson .  .  .  .  .  .  .  .  .       205   97.16
           WRITE-IN.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .         6    2.84
              Over Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .         0
             Under Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .        56

          Town Supervisor Seat 1 Town of Beulah
          (VOTE FOR)  1
           Shirley Scheuble .  .  .  .  .  .  .  .        48  100.00
           WRITE-IN.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .         0
              Over Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .         0
             Under Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .        11

          Town Supervisor Seat 1 Town of Pike Bay
          (VOTE FOR)  1
           Lee Giffen .  .  .  .  .  .  .  .  .  .       573   98.79
           WRITE-IN.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .         7    1.21
              Over Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .         0
             Under Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .       123

          Town Supervisor Seat 1 Town of Trelipe
          (VOTE FOR)  1
           WRITE-IN.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .        23  100.00
              Over Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .         0
             Under Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .       104

          Town Supervisor Seat 2 Town of Barclay
          (VOTE FOR)  1
           Clarence Sears.  .  .  .  .  .  .  .  .       244   98.79
           WRITE-IN.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .         3    1.21
              Over Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .         0
             Under Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .        78

          Town Supervisor Seat 2 Town of Pine Lake
          (VOTE FOR)  1
           Heather Landreville .  .  .  .  .  .  .       119   99.17
           WRITE-IN.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .         1     .83
              Over Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .         0
             Under Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .        27

          Town Supervisor Seat 2 Town of Loon Lake
          (VOTE FOR)  1
           Paul A. Gravdahl .  .  .  .  .  .  .  .       163   47.11
           Kurtis G. Moody  .  .  .  .  .  .  .  .       183   52.89
           WRITE-IN.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .         0
              Over Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .         0
             Under Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .        40

          Town Supervisor Seat 2 Town of Pine River
          (VOTE FOR)  1
           Bill Fitch .  .  .  .  .  .  .  .  .  .       328   54.49
           David Smith.  .  .  .  .  .  .  .  .  .       272   45.18
           WRITE-IN.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .         2     .33
              Over Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .         3
             Under Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .        68

          Town Supervisor Seat 2 Town of Fairview
          (VOTE FOR)  1
           Jim Weizenegger  .  .  .  .  .  .  .  .       525   99.81
           WRITE-IN.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .         1     .19
              Over Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .         0
             Under Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .       111

          Town Supervisor Seat 2 Town of Becker
          (VOTE FOR)  1
           Mike Fitcher  .  .  .  .  .  .  .  .  .       115   46.94
           Kent Smith .  .  .  .  .  .  .  .  .  .       128   52.24
           WRITE-IN.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .         2     .82
              Over Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .         0
             Under Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .        40

          Town Supervisor Seat 2 Town of Byron
          (VOTE FOR)  1
           Jason Longhenry  .  .  .  .  .  .  .  .        63   87.50
           WRITE-IN.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .         9   12.50
              Over Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .         0
             Under Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .        14

          Town Supervisor Seat 2 Town of Meadow Brook
          (VOTE FOR)  1
           Donald A. Ottenstroer  .  .  .  .  .  .        94   97.92
           WRITE-IN.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .         2    2.08
              Over Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .         0
             Under Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .        21

          Town Supervisor Seat 2 Town of Inguadona
          (VOTE FOR)  1
           Gerald Varner .  .  .  .  .  .  .  .  .        94   98.95
           WRITE-IN.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .         1    1.05
              Over Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .         0
             Under Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .        27

          Town Supervisor Seat 2 Town of Bull Moose
          (VOTE FOR)  1
           D.J. Downie.  .  .  .  .  .  .  .  .  .        66   98.51
           WRITE-IN.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .         1    1.49
              Over Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .         0
             Under Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .         6

          Town Supervisor Seat 2 Town of Turtle Lake
          (VOTE FOR)  1
           Dennis King.  .  .  .  .  .  .  .  .  .       303   96.50
           WRITE-IN.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .        11    3.50
              Over Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .         0
             Under Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .       128

          Town Supervisor Seat 2 Town of Moose Lake
          (VOTE FOR)  1
           Mark Strom .  .  .  .  .  .  .  .  .  .        52   76.47
           WRITE-IN.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .        16   23.53
              Over Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .         0
             Under Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .         8

          Town Supervisor Seat 2 Town of Crooked Lake
          (VOTE FOR)  1
           Mark Skjolsvik.  .  .  .  .  .  .  .  .       275   98.21
           WRITE-IN.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .         5    1.79
              Over Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .         0
             Under Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .       118

          Town Supervisor Seat 2 Town of Deerfield
          (VOTE FOR)  1
           Cleo Bach  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .        60  100.00
           WRITE-IN.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .         0
              Over Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .         0
             Under Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .        22

          Town Supervisor Seat 2 Town of Boy Lake
          (VOTE FOR)  1
           Torey Myers.  .  .  .  .  .  .  .  .  .        74  100.00
           WRITE-IN.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .         0
              Over Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .         0
             Under Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .        36

          Town Supervisor Seat 2 Town of Smoky Hollow
          (VOTE FOR)  1
           Redgenia Thurlby .  .  .  .  .  .  .  .        30   88.24
           WRITE-IN.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .         4   11.76
              Over Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .         0
             Under Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .         5

          Town Supervisor Seat 2 Town of Maple
          (VOTE FOR)  1
           Larry Birge.  .  .  .  .  .  .  .  .  .        79   34.96
           Curtis Hoefs  .  .  .  .  .  .  .  .  .       145   64.16
           WRITE-IN.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .         2     .88
              Over Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .         1
             Under Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .        39

          Town Supervisor Seat 2 Town of Hiram
          (VOTE FOR)  1
           James McGill  .  .  .  .  .  .  .  .  .       201   98.05
           WRITE-IN.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .         4    1.95
              Over Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .         1
             Under Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .        81

          Town Supervisor Seat 2 Town of Sylvan
          (VOTE FOR)  1
           John Wulff .  .  .  .  .  .  .  .  .  .       574   42.84
           Bob Johnson.  .  .  .  .  .  .  .  .  .       754   56.27
           WRITE-IN.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .        12     .90
              Over Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .         1
             Under Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .       349

          Town Supervisor Seat 2 Town of Torrey
          (VOTE FOR)  1
           Dan Gielen .  .  .  .  .  .  .  .  .  .        89   92.71
           WRITE-IN.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .         7    7.29
              Over Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .         0
             Under Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .        12

          Town Supervisor Seat 2 Town of McKinley
          (VOTE FOR)  1
           Douglas Kuschel  .  .  .  .  .  .  .  .        62   98.41
           WRITE-IN.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .         1    1.59
              Over Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .         0
             Under Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .         6

          Town Supervisor Seat 2 Town of Ponto Lake
          (VOTE FOR)  1
           Glen Hockett  .  .  .  .  .  .  .  .  .       158   42.13
           Jon Lacho  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .       217   57.87
           WRITE-IN.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .         0
              Over Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .         0
             Under Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .        43

          Special Election for Town Supervisor Seat 2
          Town of Gould
          (VOTE FOR)  1
           Nordeen Eckes .  .  .  .  .  .  .  .  .        79   97.53
           WRITE-IN.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .         2    2.47
              Over Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .         0
             Under Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .        22

          Town Supervisor Seat 3 Town of Rogers
          (VOTE FOR)  1
           Alan C Nystrom.  .  .  .  .  .  .  .  .        35   63.64
           Richard Welch Jr..  .  .  .  .  .  .  .        19   34.55
           WRITE-IN.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .         1    1.82
              Over Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .         0
             Under Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .         6

          Special Election for Town Supervisor Seat 3 Town of May
          (VOTE FOR)  1
           Mark Breneman .  .  .  .  .  .  .  .  .       277   59.70
           Daniel Donahue.  .  .  .  .  .  .  .  .       184   39.66
           WRITE-IN.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .         3     .65
              Over Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .         0
             Under Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .       107

          Town Supervisor Seat 3 Town of Pine River
          (VOTE FOR)  1
           Devon Dabill  .  .  .  .  .  .  .  .  .       382   64.75
           Kerry Krumwiede  .  .  .  .  .  .  .  .       205   34.75
           WRITE-IN.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .         3     .51
              Over Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .         0
             Under Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .        83

          Town Supervisor Seat 3 Town of Salem
          (VOTE FOR)  1
           Fred Thompson .  .  .  .  .  .  .  .  .        61   96.83
           WRITE-IN.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .         2    3.17
              Over Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .         0
             Under Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .        10

          Town Supervisor Seat 3 Town of Slater
          (VOTE FOR)  1
           William (Skip) Rosen.  .  .  .  .  .  .        84   98.82
           WRITE-IN.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .         1    1.18
              Over Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .         0
             Under Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .        44

          Town Supervisor Seat 3 Town of Otter Tail Peninsula
          (VOTE FOR)  1
           Holly Ash  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .        37  100.00
           WRITE-IN.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .         0
              Over Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .         0
             Under Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .        12

          Town Supervisor Seat 3 Town of Beulah
          (VOTE FOR)  1
           Larry Zdenek  .  .  .  .  .  .  .  .  .        41   71.93
           Richard Anderson .  .  .  .  .  .  .  .        16   28.07
           WRITE-IN.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .         0
              Over Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .         0
             Under Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .         2

          Town Supervisor Seat 3 Town of Moose Lake
          (VOTE FOR)  1
           Jorg Achermann.  .  .  .  .  .  .  .  .        63   95.45
           WRITE-IN.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .         3    4.55
              Over Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .         0
             Under Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .        10

          Town Supervisor Seat 3 Town of Lima
          (VOTE FOR)  1
           Kenneth Myers .  .  .  .  .  .  .  .  .        40   97.56
           WRITE-IN.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .         1    2.44
              Over Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .         0
             Under Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .        10

          Town Supervisor Seat 3 Town of Poplar
          (VOTE FOR)  1
           Troy Mevissen .  .  .  .  .  .  .  .  .        62   98.41
           WRITE-IN.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .         1    1.59
              Over Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .         0
             Under Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .        25

          Town Supervisor Seat 3 Town of Boy River
          (VOTE FOR)  1
           David Hiller  .  .  .  .  .  .  .  .  .        28   87.50
           WRITE-IN.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .         4   12.50
              Over Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .         0
             Under Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .        12

          Town Supervisor Seat 3 Town of Shingobee
          (VOTE FOR)  1
           Tim Orton  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .       802   98.40
           WRITE-IN.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .        13    1.60
              Over Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .         0
             Under Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .       285

          Town Supervisor Seat 3 Town of Blind Lake
          (VOTE FOR)  1
           Michael Anderson .  .  .  .  .  .  .  .        44   93.62
           WRITE-IN.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .         3    6.38
              Over Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .         0
             Under Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .         6

          Town Supervisor Seat 3 Town of Bull Moose
          (VOTE FOR)  1
           Derek Ward .  .  .  .  .  .  .  .  .  .        67   98.53
           WRITE-IN.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .         1    1.47
              Over Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .         0
             Under Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .         5

          Town Supervisor Seat 3 Town of Remer
          (VOTE FOR)  1
           Jeff Perkins  .  .  .  .  .  .  .  .  .        85   97.70
           WRITE-IN.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .         2    2.30
              Over Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .         0
             Under Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .        16

          Town Supervisor Seat 3 Town of Turtle Lake
          (VOTE FOR)  1
           Eugene Alderson  .  .  .  .  .  .  .  .       320   98.77
           WRITE-IN.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .         4    1.23
              Over Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .         0
             Under Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .       118

          Town Supervisor Seat 3 Town of Wabedo
          (VOTE FOR)  1
           Robert Adelmann  .  .  .  .  .  .  .  .       222   95.28
           WRITE-IN.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .        11    4.72
              Over Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .         0
             Under Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .       101

          Town Supervisor Seat 3 Town of Barclay
          (VOTE FOR)  1
           Bruce Digiovanni .  .  .  .  .  .  .  .       238   98.35
           WRITE-IN.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .         4    1.65
              Over Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .         0
             Under Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .        83

          Town Supervisor Seat 3 Town of Leech Lake
          (VOTE FOR)  1
           Dennis A Dicks.  .  .  .  .  .  .  .  .       236   99.58
           WRITE-IN.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .         1     .42
              Over Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .         0
             Under Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .        66

          Town Supervisor Seat 3 Town of Powers
          (VOTE FOR)  1
           Leslie Kunde  .  .  .  .  .  .  .  .  .       168   36.76
           Tim Drinka .  .  .  .  .  .  .  .  .  .        89   19.47
           Kory Crawford .  .  .  .  .  .  .  .  .       199   43.54
           WRITE-IN.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .         1     .22
              Over Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .         0
             Under Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .        71

          Town Supervisor Seat 3 Town of Gould
          (VOTE FOR)  1
           Bradley Neururer .  .  .  .  .  .  .  .        86   98.85
           WRITE-IN.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .         1    1.15
              Over Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .         0
             Under Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .        16

          Town Supervisor Seat 3 Town of Walden
          (VOTE FOR)  1
           Michael Austad.  .  .  .  .  .  .  .  .       202   97.58
           WRITE-IN.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .         5    2.42
              Over Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .         0
             Under Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .        60

          Town Supervisor Seat 3 Town of Ansel
          (VOTE FOR)  1
           Tony Marthaler.  .  .  .  .  .  .  .  .        35  100.00
           WRITE-IN.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .         0
              Over Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .         0
             Under Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .         6

          Town Supervisor Seat 3 Town of Trelipe
          (VOTE FOR)  1
           WRITE-IN.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .        14  100.00
              Over Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .         0
             Under Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .       113

          Town Supervisor Seat 4 Town of Crooked Lake
          (VOTE FOR)  1
           Jim Thielen.  .  .  .  .  .  .  .  .  .       213   61.38
           Lloyd N. Thyen.  .  .  .  .  .  .  .  .       133   38.33
           WRITE-IN.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .         1     .29
              Over Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .         1
             Under Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .        50

          Town Supervisor Seat 4 Town of Pike Bay
          (VOTE FOR)  1
           Linda Barsness.  .  .  .  .  .  .  .  .       554   97.88
           WRITE-IN.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .        12    2.12
              Over Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .         0
             Under Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .       137

          Town Supervisor Seat 4 Town of Wilson
          (VOTE FOR)  1
           Charles Swenson  .  .  .  .  .  .  .  .       186   60.39
           Gregory Witt  .  .  .  .  .  .  .  .  .       120   38.96
           WRITE-IN.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .         2     .65
              Over Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .         0
             Under Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .        57

          Town Supervisor Seat 4 Town of Sylvan
          (VOTE FOR)  1
           Greg Bennett  .  .  .  .  .  .  .  .  .     1,286   98.77
           WRITE-IN.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .        16    1.23
              Over Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .         0
             Under Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .       388

          Town Supervisor Seat 5 Town of Pike Bay
          (VOTE FOR)  1
           Reuben St Cyr .  .  .  .  .  .  .  .  .       573   98.28
           WRITE-IN.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .        10    1.72
              Over Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .         0
             Under Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .       120

          Town Supervisor Seat 5 Town of Wilson
          (VOTE FOR)  1
           Mark Buchite  .  .  .  .  .  .  .  .  .       274   97.86
           WRITE-IN.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .         6    2.14
              Over Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .         0
             Under Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .        85

          Town Clerk Town of McKinley
          (VOTE FOR)  1
           Stephanie Burns  .  .  .  .  .  .  .  .        61   96.83
           WRITE-IN.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .         2    3.17
              Over Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .         0
             Under Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .         6

          Town Clerk Town of Ansel
          (VOTE FOR)  1
           Linda Kuschel .  .  .  .  .  .  .  .  .        34  100.00
           WRITE-IN.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .         0
              Over Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .         0
             Under Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .         7

          Town Clerk Town of Home Brook
          (VOTE FOR)  1
           Ardell Schultz.  .  .  .  .  .  .  .  .       142   97.93
           WRITE-IN.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .         3    2.07
              Over Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .         0
             Under Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .        34

          Town Clerk Town of Loon Lake
          (VOTE FOR)  1
           Timothy Murphy.  .  .  .  .  .  .  .  .       286   98.62
           WRITE-IN.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .         4    1.38
              Over Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .         0
             Under Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .        96

          Town Clerk Town of Bungo
          (VOTE FOR)  1
           Linda Neumann .  .  .  .  .  .  .  .  .        70   94.59
           WRITE-IN.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .         4    5.41
              Over Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .         0
             Under Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .        21

          Town Clerk Town of Wilkinson
          (VOTE FOR)  1
           Kim Minton .  .  .  .  .  .  .  .  .  .       186   99.47
           WRITE-IN.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .         1     .53
              Over Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .         0
             Under Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .        57

          Town Clerk Town of Woodrow
          (VOTE FOR)  1
           Catherine Dietrich  .  .  .  .  .  .  .       437   98.87
           WRITE-IN.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .         5    1.13
              Over Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .         0
             Under Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .       145

          Town Clerk Town of Wilson
          (VOTE FOR)  1
           Sherry Smith  .  .  .  .  .  .  .  .  .       267   98.89
           WRITE-IN.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .         3    1.11
              Over Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .         0
             Under Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .        95

          Town Clerk Town of Maple
          (VOTE FOR)  1
           Kathleen Stephan .  .  .  .  .  .  .  .       185   90.69
           WRITE-IN.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .        19    9.31
              Over Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .         0
             Under Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .        62

          Special Election for Town Clerk Town of Meadow Brook
          (VOTE FOR)  1
           Ty W Peterson .  .  .  .  .  .  .  .  .        91  100.00
           WRITE-IN.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .         0
              Over Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .         0
             Under Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .        26

          Special Election for Town Clerk Town of Byron
          (VOTE FOR)  1
           WRITE-IN.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .        37  100.00
              Over Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .         0
             Under Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .        49

          Town Clerk Town of Slater
          (VOTE FOR)  1
           Patrick Bettenberg  .  .  .  .  .  .  .        86  100.00
           WRITE-IN.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .         0
              Over Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .         0
             Under Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .        43

          Town Clerk Town of Becker
          (VOTE FOR)  1
           Mary Fitcher  .  .  .  .  .  .  .  .  .       213   98.16
           WRITE-IN.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .         4    1.84
              Over Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .         0
             Under Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .        68

          Town Clerk Town of Bull Moose
          (VOTE FOR)  1
           Grace Salie.  .  .  .  .  .  .  .  .  .        66   98.51
           WRITE-IN.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .         1    1.49
              Over Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .         0
             Under Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .         6

          Town Clerk Town of May
          (VOTE FOR)  1
           Bianca Wyffels.  .  .  .  .  .  .  .  .       319   65.24
           Thomas F Bisek.  .  .  .  .  .  .  .  .       169   34.56
           WRITE-IN.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .         1     .20
              Over Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .         0
             Under Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .        82

          Town Clerk Town of Hiram
          (VOTE FOR)  1
           WRITE-IN.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .        18  100.00
              Over Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .         0
             Under Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .       269

          Town Treasurer Town of Pine River
          (VOTE FOR)  1
           Karen Bresnahan  .  .  .  .  .  .  .  .       528   99.25
           WRITE-IN.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .         4     .75
              Over Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .         0
             Under Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .       141

          Town Treasurer Town of Torrey
          (VOTE FOR)  1
           Ione Boor  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .        87   95.60
           WRITE-IN.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .         4    4.40
              Over Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .         0
             Under Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .        17

          Town Treasurer Town of Meadow Brook
          (VOTE FOR)  1
           Greg McDonald .  .  .  .  .  .  .  .  .        92  100.00
           WRITE-IN.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .         0
              Over Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .         0
             Under Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .        25

          Town Treasurer Town of Poplar
          (VOTE FOR)  1
           Susan Bartels .  .  .  .  .  .  .  .  .        65   98.48
           WRITE-IN.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .         1    1.52
              Over Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .         0
             Under Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .        22

          Town Treasurer Town of Deerfield
          (VOTE FOR)  1
           Bonnie Van Buren .  .  .  .  .  .  .  .        63  100.00
           WRITE-IN.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .         0
              Over Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .         0
             Under Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .        19

          Town Treasurer Town of Boy Lake
          (VOTE FOR)  1
           Katharine Holten .  .  .  .  .  .  .  .        68  100.00
           WRITE-IN.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .         0
              Over Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .         0
             Under Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .        42

          Town Treasurer Town of Walden
          (VOTE FOR)  1
           Susan Austad  .  .  .  .  .  .  .  .  .       197   97.52
           WRITE-IN.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .         5    2.48
              Over Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .         0
             Under Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .        65

          Town Treasurer Town of Turtle Lake
          (VOTE FOR)  1
           Renee McAllister .  .  .  .  .  .  .  .       323   98.78
           WRITE-IN.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .         4    1.22
              Over Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .         0
             Under Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .       115

          Town Treasurer Town of Beulah
          (VOTE FOR)  1
           Jane Burmaster.  .  .  .  .  .  .  .  .        48   96.00
           WRITE-IN.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .         2    4.00
              Over Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .         0
             Under Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .         9

          Town Treasurer Town of Ponto Lake
          (VOTE FOR)  1
           Nan L. Ladehoff  .  .  .  .  .  .  .  .       325   99.09
           WRITE-IN.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .         3     .91
              Over Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .         0
             Under Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .        90

          Town Treasurer Town of Moose Lake
          (VOTE FOR)  1
           Linda L. Johnson .  .  .  .  .  .  .  .        63   95.45
           WRITE-IN.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .         3    4.55
              Over Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .         0
             Under Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .        10

          Town Treasurer Town of Otter Tail Peninsula
          (VOTE FOR)  1
           Kathryn Lyness.  .  .  .  .  .  .  .  .        41  100.00
           WRITE-IN.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .         0
              Over Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .         0
             Under Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .         8

          Special Election for Town Treasurer Town of Home Brook
          (VOTE FOR)  1
           Jill Frieler  .  .  .  .  .  .  .  .  .       141   99.30
           WRITE-IN.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .         1     .70
              Over Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .         0
             Under Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .        37

          Town Treasurer Town of Trelipe
          (VOTE FOR)  1
           Janice Schultz.  .  .  .  .  .  .  .  .        90  100.00
           WRITE-IN.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .         0
              Over Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .         0
             Under Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .        37

          Town Treasurer Town of Barclay
          (VOTE FOR)  1
           Brenda Hamilton  .  .  .  .  .  .  .  .       244   98.79
           WRITE-IN.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .         3    1.21
              Over Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .         0
             Under Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .        78

          Town Treasurer Town of Blind Lake
          (VOTE FOR)  1
           Sharon Lanz.  .  .  .  .  .  .  .  .  .        44   97.78
           WRITE-IN.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .         1    2.22
              Over Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .         0
             Under Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .         8

          Town Treasurer Town of Salem
          (VOTE FOR)  1
           Paul G. Ritter.  .  .  .  .  .  .  .  .        60   96.77
           WRITE-IN.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .         2    3.23
              Over Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .         0
             Under Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .        11

          Town Treasurer Town of Smoky Hollow
          (VOTE FOR)  1
           Lisa Jordan.  .  .  .  .  .  .  .  .  .        32   91.43
           WRITE-IN.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .         3    8.57
              Over Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .         0
             Under Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .         4

          Town Treasurer Town of Leech Lake
          (VOTE FOR)  1
           Kevin P. Krueger .  .  .  .  .  .  .  .       231   98.72
           WRITE-IN.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .         3    1.28
              Over Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .         0
             Under Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .        69

          Town Treasurer Town of Byron
          (VOTE FOR)  1
           WRITE-IN.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .        30  100.00
              Over Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .         0
             Under Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .        56

          Town Treasurer Town of Pike Bay
          (VOTE FOR)  1
           WRITE-IN.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .        63  100.00
              Over Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .         0
             Under Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .       640

          Town Treasurer Town of Rogers
          (VOTE FOR)  1
           WRITE-IN.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .         3  100.00
              Over Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .         0
             Under Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .        58

          Appointment of Town Treasurer Town of Rogers
          (VOTE FOR)  1
           Yes  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .        38   74.51
           No.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .        13   25.49
              Over Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .         0
             Under Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .        10

          Appointment of Clerk and Treasurer Town of Walden
          (VOTE FOR)  1
           Yes  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .       141   68.12
           No.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .        66   31.88
              Over Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .         0
             Under Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .        60

          School Board Member No. 2174 (Pine River-Backus)
          (VOTE FOR)  3
           David Sheley Jr  .  .  .  .  .  .  .  .     2,148   29.64
           Christopher Cunningham .  .  .  .  .  .     1,773   24.46
           Dawn Rubner.  .  .  .  .  .  .  .  .  .     1,439   19.85
           Roger D. Hoplin  .  .  .  .  .  .  .  .     1,862   25.69
           WRITE-IN.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .        26     .36
              Over Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .         6
             Under Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .     4,200

          School Board Member No. 118 (Northland Community)
          (VOTE FOR)  4
           James Dahl .  .  .  .  .  .  .  .  .  .       526    7.00
           Kevin Olson.  .  .  .  .  .  .  .  .  .       612    8.15
           Linda F. Knox .  .  .  .  .  .  .  .  .     1,059   14.10
           Terry Gross.  .  .  .  .  .  .  .  .  .       928   12.35
           Seth Robison  .  .  .  .  .  .  .  .  .     1,113   14.82
           Jeremiah Fenning .  .  .  .  .  .  .  .       878   11.69
           Terri A Nystrom  .  .  .  .  .  .  .  .     1,035   13.78
           Marc Ruyak .  .  .  .  .  .  .  .  .  .     1,331   17.72
           WRITE-IN.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .        30     .40
              Over Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .        20
             Under Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .     4,248

          School Board Member No. 317 (Deer River)
          (VOTE FOR)  3
           Amanda Reed.  .  .  .  .  .  .  .  .  .        78   31.97
           Travis Anttila.  .  .  .  .  .  .  .  .        91   37.30
           LuAnn Robinson.  .  .  .  .  .  .  .  .        70   28.69
           WRITE-IN.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .         5    2.05
              Over Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .         0
             Under Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .       146

          School Board Member No. 181 (Brainerd)
          (VOTE FOR)  3
           Kevin Boyles  .  .  .  .  .  .  .  .  .       412   17.60
           Freedom C. Porter.  .  .  .  .  .  .  .       111    4.74
           Sue Kern.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .       349   14.91
           Jana Shogren  .  .  .  .  .  .  .  .  .       403   17.21
           Bob Nystrom.  .  .  .  .  .  .  .  .  .       511   21.83
           Emily LeClaire.  .  .  .  .  .  .  .  .       163    6.96
           Amanda (Ciesinski) Chan.  .  .  .  .  .       309   13.20
           Jacquelyn Calos  .  .  .  .  .  .  .  .        82    3.50
           WRITE-IN.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .         1     .04
              Over Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .         0
             Under Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .     1,577

          School Board Member No. 820 (Sebeka)
          (VOTE FOR)  3
           Jeannie Arthur.  .  .  .  .  .  .  .  .         1    7.14
           Eric S. Nelson.  .  .  .  .  .  .  .  .         3   21.43
           Rodney Huttunen  .  .  .  .  .  .  .  .         4   28.57
           Charles Funk  .  .  .  .  .  .  .  .  .         6   42.86
           WRITE-IN.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .         0
              Over Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .         0
             Under Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .         4

          School Board Member No. 115 (Cass Lake-Bena)
          (VOTE FOR)  4
           Jennie Reyes  .  .  .  .  .  .  .  .  .       770   17.08
           Bonita Brown-Desjarlais.  .  .  .  .  .       369    8.18
           Jamie Mitchell.  .  .  .  .  .  .  .  .       567   12.57
           Millie Baird  .  .  .  .  .  .  .  .  .       598   13.26
           Luey Kane  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .       361    8.01
           Matt Erickson .  .  .  .  .  .  .  .  .       437    9.69
           David Yates.  .  .  .  .  .  .  .  .  .       536   11.89
           Paul Andersen .  .  .  .  .  .  .  .  .       381    8.45
           Rebecca Becky Graves.  .  .  .  .  .  .       478   10.60
           WRITE-IN.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .        12     .27
              Over Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .        12
             Under Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .     1,795

          School Board Member No. 116 (Pillager)
          (VOTE FOR)  3
           Paul Noskowiak.  .  .  .  .  .  .  .  .       538    8.46
           Sue Van Hal.  .  .  .  .  .  .  .  .  .       971   15.27
           Brian Grimsley.  .  .  .  .  .  .  .  .     1,009   15.87
           Bridgette Brown  .  .  .  .  .  .  .  .       785   12.35
           Randy Posner  .  .  .  .  .  .  .  .  .     1,235   19.42
           Elizabeth Ausland.  .  .  .  .  .  .  .       668   10.51
           Kassandra Nelson .  .  .  .  .  .  .  .     1,131   17.79
           WRITE-IN.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .        21     .33
              Over Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .        12
             Under Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .     2,906

          School Board Member No. 186 (Pequot Lakes)
          (VOTE FOR)  4
           Brad Becklin  .  .  .  .  .  .  .  .  .       153   10.59
           Susan Mathison-Young.  .  .  .  .  .  .       185   12.80
           Kimberly Bolz-Andolshek.  .  .  .  .  .       204   14.12
           Cassandra James  .  .  .  .  .  .  .  .       150   10.38
           Pamela Johnson.  .  .  .  .  .  .  .  .       141    9.76
           Mariah Hines  .  .  .  .  .  .  .  .  .       115    7.96
           Curtis Keith Johnson.  .  .  .  .  .  .       227   15.71
           Amy A. Sjoblad.  .  .  .  .  .  .  .  .       266   18.41
           WRITE-IN.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .         4     .28
              Over Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .         0
             Under Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .       875

          School Board Member No. 2170 (Staples-Motley)
          (VOTE FOR)  3
           Bryan Winkels .  .  .  .  .  .  .  .  .       370   20.51
           Lisa Anderson .  .  .  .  .  .  .  .  .       377   20.90
           Greg Frisk .  .  .  .  .  .  .  .  .  .       343   19.01
           Erich Heppner .  .  .  .  .  .  .  .  .       295   16.35
           Jeremy Reeck  .  .  .  .  .  .  .  .  .       410   22.73
           WRITE-IN.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .         9     .50
              Over Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .         0
             Under Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .     1,037

          School Board Member No. 113 (Walker-Hackensack-Akeley)
          (VOTE FOR)  4
           Blake Nordin  .  .  .  .  .  .  .  .  .     2,178   25.90
           Linda Arts .  .  .  .  .  .  .  .  .  .     2,029   24.13
           Victoria (Vicki) White .  .  .  .  .  .     2,055   24.44
           Lori J. Stein .  .  .  .  .  .  .  .  .     2,052   24.40
           WRITE-IN.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .        95    1.13
              Over Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .        36
             Under Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .     7,407

          Special Election for School Board Member
          No. 820 (Sebeka)
          (VOTE FOR)  1
           Kayla Frame.  .  .  .  .  .  .  .  .  .         6  100.00
           WRITE-IN.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .         0
              Over Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .         0
             Under Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .         0

          Hospital District Board Member at Large Staples Area
          (VOTE FOR)  1
           Robert M Mueller .  .  .  .  .  .  .  .       483   98.77
           WRITE-IN.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .         6    1.23
              Over Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .         0
             Under Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .       174

          Hospital District Board Member City of Motley
          (VOTE FOR)  1
           Lana Hansen.  .  .  .  .  .  .  .  .  .        10  100.00
           WRITE-IN.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .         0
              Over Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .         0
             Under Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .         1

          Hospital District Board Member Town of Meadow Brook
          (VOTE FOR)  1
           Billy Haehnel .  .  .  .  .  .  .  .  .        92   98.92
           WRITE-IN.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .         1    1.08
              Over Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .         0
             Under Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .        24

          Hospital District Board Member Town of Poplar
          (VOTE FOR)  1
           Susan Peet .  .  .  .  .  .  .  .  .  .        58   90.63
           WRITE-IN.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .         6    9.38
              Over Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .         0
             Under Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .        24

          Hospital District Board Member Town of Moose Lake
          (VOTE FOR)  1
           Linda R. Dietrich.  .  .  .  .  .  .  .        60   96.77
           WRITE-IN.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .         2    3.23
              Over Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .         0
             Under Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .        14

          Associate Justice 4 Supreme Court Cass County
          (VOTE FOR)  1
           Michelle MacDonald  .  .  .  .  .  .  .     6,448   44.16
           Paul Thissen  .  .  .  .  .  .  .  .  .     8,123   55.63
           WRITE-IN.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .        32     .22
              Over Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .         3
             Under Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .     3,760

          Judge 3 Court of Appeals Cass County
          (VOTE FOR)  1
           Carol Hooten  .  .  .  .  .  .  .  .  .    11,929   99.23
           WRITE-IN.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .        92     .77
              Over Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .         1
             Under Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .     6,344

          Judge 9 Court of Appeals Cass County
          (VOTE FOR)  1
           Randall J Slieter.  .  .  .  .  .  .  .    11,806   99.19
           WRITE-IN.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .        96     .81
              Over Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .         1
             Under Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .     6,463

          Judge 13 Court of Appeals Cass County
          (VOTE FOR)  1
           Jeanne Cochran.  .  .  .  .  .  .  .  .    11,788   99.23
           WRITE-IN.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .        92     .77
              Over Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .         1
             Under Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .     6,485

          Judge 15 Court of Appeals Cass County
          (VOTE FOR)  1
           Kevin G. Ross .  .  .  .  .  .  .  .  .    11,732   99.28
           WRITE-IN.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .        85     .72
              Over Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .         1
             Under Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .     6,548

          Judge 4 9th District Court
          (VOTE FOR)  1
           Benjamin T. Lindstrom  .  .  .  .  .  .     7,094   48.38
           Charles D Halverson .  .  .  .  .  .  .     7,509   51.21
           WRITE-IN.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .        59     .40
              Over Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .         9
             Under Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .     3,695

          Judge 19 9th District Court
          (VOTE FOR)  1
           James Hughes  .  .  .  .  .  .  .  .  .     5,908   41.96
           Jana M Austad .  .  .  .  .  .  .  .  .     8,114   57.62
           WRITE-IN.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .        59     .42
              Over Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .        10
             Under Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .     4,275

          Judge 2 9th District Court
          (VOTE FOR)  1
           Matthew Mallie.  .  .  .  .  .  .  .  .    11,722   99.04
           WRITE-IN.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .       114     .96
              Over Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .         3
             Under Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .     6,527

          Judge 5 9th District Court
          (VOTE FOR)  1
           D. Korey Wahwassuck .  .  .  .  .  .  .    11,743   99.00
           WRITE-IN.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .       119    1.00
              Over Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .         0
             Under Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .     6,504

          Judge 11 9th District Court
          (VOTE FOR)  1
           Anne M. Rasmusson.  .  .  .  .  .  .  .    11,773   98.99
           WRITE-IN.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .       120    1.01
              Over Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .         2
             Under Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .     6,471

          Judge 12 9th District Court
          (VOTE FOR)  1
           Sarah L. McBroom .  .  .  .  .  .  .  .    11,759   99.07
           WRITE-IN.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .       110     .93
              Over Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .         1
             Under Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .     6,496

          Judge 14 9th District Court
          (VOTE FOR)  1
           Robert D. Tiffany.  .  .  .  .  .  .  .    11,707   99.26
           WRITE-IN.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .        87     .74
              Over Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .         2
             Under Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .     6,570

          Judge 15 9th District Court
          (VOTE FOR)  1
           Tamara L. Yon .  .  .  .  .  .  .  .  .    11,683   99.24
           WRITE-IN.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .        90     .76
              Over Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .         2
             Under Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .     6,591

          Judge 18 9th District Court
          (VOTE FOR)  1
           Jeffrey S. Remick.  .  .  .  .  .  .  .    11,692   99.23
           WRITE-IN.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .        91     .77
              Over Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .         1
             Under Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .     6,582

          Judge 21 9th District Court
          (VOTE FOR)  1
           Patricia Aanes.  .  .  .  .  .  .  .  .    11,707   99.08
           WRITE-IN.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .       109     .92
              Over Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .         0
             Under Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .     6,550

          Judge 22 9th District Court
          (VOTE FOR)  1
           Darlene Rivera Spalla  .  .  .  .  .  .    11,684   99.08
           WRITE-IN.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .       109     .92
              Over Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .         0
             Under Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .     6,573